Türkiye’deki Siyasetçilerden İran Saldırısına Kınama

0

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan İran’daki saldırılara kınama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İran’ın başkenti Tahran’da 12 kişinin hayatını kaybettiği çifte saldırıyı kınadı. Bir kınama da Dışişleri Bakanlığı’ndan geldi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Dışişleri Bakanlığı, İran Meclisi ve Humeyni Türbesi önünde gerçekleştirilen terör saldırılarını kınadı.

Kalın, Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, “Tahran’da yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına taziyelerimizi sunuyorum” ifadesini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İran’daki terör saldırılarını kınadı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İran Meclisi’nde ve devrim lideri İmam Humeyni’nin türbesi önünde yaşanan terör saldırılarını kınadı.

Kurtulmuş, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından, “Dost ve kardeş bölge halkları ayrışmayı, kaos ve çatışmayı hedefleyen provokasyonlara karşı her zaman dikkatli olmalıdır. Terörün dini, mezhebi, meşrebi, ırkı olmaz. Kimden gelirse gelsin terör, bir insanlık suçudur. İran’da kamu binalarına yönelik hain terör saldırısını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, İran halkına başsağlığı diliyorum.” açıklamasında bulundu.