Suriye’nin Batısında Yeni Bölgeler Kurtarıldı

0

Suriye ordusu hama şehrinin doğu kırsalında yeni bölgeleri teröristlerden kurtardılar.
El-Alem televizyonunun bildirdiğine göre Suriye ordusu dün Cuma günü Halep Şam ana yolu yakınında Hama’nın doğu kırsalında yer alan Cob’us Saad, Resm Amon köyleriyle çevredeki yükseklikleri kurtarmayı başararak teröristlere ağır zayiat verdiler.

Şam yönetimi güçleri ayrıca Lazkiye’nin kuzey bölgesinde de bazı stratejik bölgeleri teröristlerden temizlemeyi başardılar

Suriye ordu birlikleri Halep kırsalı Zehra Beldesinin güneybatısında ilerlerken; Tamura Tepeleri, Batı Ocakları ve Mecbel Bölgesini kontrollerine geçirdi.

Öte yandan SANA’ya açıklama yapan askeri bir kaynak ordu birliklerinin Deyrezzor Havalimanının güneyine düşen Serda Dağında askeri noktalara saldırı girişimlerinde bulunan IŞİD sürülerine karşı koyarak onlarca tekfirciyi ölü yaralı düşürdüklerini belirtti. Kaynak şiddetli çatışmalarda 25’ten fazla teröristin öldürülmesi ve 57 mm kalibreli bir topun monte edildiği bir kamyonun imha edilmesi ardından kaçan teröristleri kovalama ve etkisizleştirme operasyonlarının devam ettiğini söyledi.

İl kırsalının batısı Bğayliye Köyü yakınlarında ağır silahla donatılmış bir aracın imha edildiğini belirten kaynak, burada da çok sayıda tekfircinin ölü yaralı düşürüldüğünü sözlerine ekledi.

Diğer yandan yerel kaynaklar Deyrezzor iline tabi Albukemal Kentinde Halk Direnişi Gruplarının eski pasaport dairesi binasında bulunan IŞİD çetelerine karşı operasyon düzenlediklerini söyledi. Operasyonda 22 tekfircinin öldürüldüğüne dikkat çeken kaynaklar; aralarında IŞİD’in sözde güvenlik sorumlusu ‘Ebu Yasir’ ve daha başka tehlikeli isimlerin bulunduğunu söyledi.