Suriye’li Hain Sözde İslam Ordusu Komutanı Öldürüldü

0

Suriye’de terörist faaliyetlerde bulunan sözde İslam Ordusu’nun lideri Zehran Alluş’un, Şam kırsalında düzenlenen hava saldırısında öldürüldüğü bildirildi. Katar, Suudi Arabistan ve bölgedeki bazı ülkelerin kuklası olan Alluş, Suriye halkına ve devletine kan kusturan katillerden biriydi.

Suriye’de terörist faaliyetlerde bulunan sözde İslam Ordusu’nun lideri Zehran Alluş’un, Şam kırsalında düzenlenen hava saldırısında öldürüldüğü bildirildi. Katar, Suudi Arabistan ve bölgedeki bazı ülkelerin kuklası olan Alluş, Suriye halkına ve devletine kan kusturan katillerden biriydi.

Kutsal İslam adını kirleten hain işbirlikçi katiller çetesi İslam’ın o güzel ismini kullanarak (birilerinin yönlendirmesiyle) örgütüne İslam Ordusu adını vermişti.

Reuters’a bilgi veren iki grup üyesi saldırının Rus hava kuvvetlerince yapıldığını ve saldırıda Alluş’un hayatını kaybettiğini söyledi. Aynı kaynak, İslam ve insanlık düşmanı sözde İslam ordusu komutanı Zehran Alluş’un toplantıda olduğu sırada Rus jetlerinin hava saldırısı düzenlediğini de kaydetti.

Amerika ve Suudi Arabistan’ın kontrolünde olan Sözde İslam Ordusu, Şam çevresindeki en güçlü grup olarak biliniyor.

Alluş, daha önce El Cezire’ye verdiği bir röportajında IŞİD’i kuran ve İslam ve Müslümanların canına musallat eden (Amerika, İsrail, Suudi Arabistan, Katar…) efendilerinin adını temize çıkarmak için iftira ve karalama maksatlı olarak katiller çetesi IŞİD’in İran ve Suriye yönetimleri tarafından desteklendiği iftirasını atarak kimlerin uşağı olduğunu ortaya koymuştu

EN GÜÇLÜ TERÖRİST GRUP

Sözde İslam Ordusu, Suriye’deki muhalif grupların en güçlülerinden biri olarak biliniyordu. Örgüt terörist sayısı olarak IŞİD, Ahrar’üş Şam ve Nusra Cephesi’nden sonra üçüncü sırada bulunuyordu. Şam’ın hemen yanındaki Doğu Guta Sözde İslam Ordusu’nun kontrolünde bulunuyor. Suriye devlet ve halkına ihanet ederek Amerika ve İsrail’in Ortadoğu’daki emellerini gerçekleştirmek için çaba sarf eden örgüt, toplam 43 ayrı muhalif grubun birleşmesiyle oluşturulmuş Zehran Alluş da grubun sözde komutanlığına getirilmişti.

Saldırıda İslam Ordusu’nun ikinci ismi olan Felak el Rahman’ın da ağır yaralandığı belirtiliyor. Kaynaklar, saldırı sırasında Alluş’un örgütün üst düzey komutanlarıyla yemek yediğini ve ölenler arasında örgütün önemli isimlerinin de yer aldığı ifade etti.

ZEHRAN ALLUŞ KİMDİR?

Selefi din adamı Abdullah Alluş’un oğlu olan ve Suriye’de hükümete karşı savaşan Zehran Alluş, Suriye’nin Duma kentinde 1971’de doğdu. Zehran Alluş’un babası Selefi Abdullah Alluş Suudi Arabistan’da yaşıyor.

​ALEVİ VE ŞİİLERİN KATLEDİLMESİ ÇAĞRISI YAPIYORDU

İslam Ordusu, 2013’te çeşitli cihatçı örgütlerin birleşmesiyle kuruldu. Özellikle Şam yakınlarındaki Guta ve Duma’da etkili olan örgütün lideri Alluş, örgütün bazı propoganda videolarında Alevilerin ve Şiilerin katledilmesi çağrısı yapıyordu.

Zaman zaman El Kaide’ye bağlı Nusra Cephesi’yle ortak saldırılar da düzenleyen İslam Örgütü’nün şubat ayında Şam’da düzenlediği füze saldırısında en az 3 sivil ölmüş, onlarca kişi yaralanmıştı.