“Şia’ya Tavır Koyanlara Soruyorum,İşbirliği Yaptığınız İsrail ve Amerika Sünni midir?”

0

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ile Uluslararası Öğrenci ve Gençlik Hareketleri’nin birlikte organize ettiği ‘Kudüs’ü Birlikte Özgürleştireceğiz’ temalı Kudüs ve Filistin Destek Birliği Konferansı İstanbul’da başladı. Konferansta konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak İslami Vahdet vurgusu yaptı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ile Uluslararası Öğrenci ve Gençlik Hareketleri’nin birlikte organize ettiği ‘Kudüs’ü Birlikte Özgürleştireceğiz’ temalı Kudüs ve Filistin Destek Birliği Konferansı İstanbul’da başladı. Konferansa katılan konuşmacılar Filistin’in ve Filistinlilerin özgürleştirilmesi, İsrail’in Filistin topraklarından çekilmesi gerektiğini vurguladı.
 İstanbul Bayrampaşa’da Titanic Otel’de gerçekleştirilen konferansa Filistin’in bağımsızlığına kavuşmasını isteyen Türkiyeli ve Filistinli siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Katılımcılar arasında Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AGD Genel Başkanı Salih Turhan ve birçok önemli isim yer aldı. Filistin eski Başbakanı İsmail Haniye ve İslami Direniş Hareketi Hamas’ın siyasi lideri Halid Meşal gönderdikleri görüntülü mesajla katılımcılara seslendi.
 İsrail’i İslam dünyasının kalbine saplanmış bir hançer olarak niteleyen Mustafa Kamalak, “Ağlamanın sızlanmanın derde deva olması mümkün değil. İlacı bulmamız lazım. Bundan da önce uzman hekime başvurmamız lazım. Saadet Partisi olarak tarihi iyi okuduğumuzu düşünüyoruz” dedi.
 İslam coğrafyalarında ırkçılık ve mezhepçilik fitnesinin yaygınlaştırılmaya çalışıldığına dikkat çeken Kamalak, “Falanca yere ehli sünnet değil diye tavır koyan, düşman ilan eden kardeşlerime sormak isterim; işbirliği yaptığın, kol kola yürüdüğün, emir ve talimat aldığın İsrail ehli sünnet midir? Şu veya bu mezhebin temsilcilerine ehli sünnet değildir diyerek tavır alırken kol kola girdiğin, beraber yürüdüğün, iş birliği yaptığın Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa topluluğu ehli sünnet midir?” diye sordu.