Nubbul ve Ezzehra Özgürlüğün Sınırında

0
Geniş çaplı bir operasyon başlatan Suriye ordusunun Halep’in kuzeyindeki ilerleyişi sürüyor.

El Alem televizyonu, Suriye ordusu ve müttefiklerinin 2012 yılından beri silahlı grupların kuşatması altında bulunan Nubbul ve Zehra kasabalarına 3 kilometre mesafede olduğunu açıkladı.

El Menar televizyonu da Suriye ordusu ve müttefiklerinin Halep’in kuzeyindeki Başköy cephesinde hızlı bir şekilde ilerlediğini ve silahlı grupların işgali altındaki Ratyan beldesini kuşattıklarını bildirdi.

El Meyadin televizyonu Suriye ordusunun hızlı ilerleyişi karşısında silahlı grupların savunma hatlarında çöküş yaşandığını belirterek, Suriye ordusunun silahlı grupların Halep’le bağlantısını da kestiğini belirtti.

Suriye uçaklarının Halep’in kuzey bölgelerindeki çeşitli noktaları bombalaması sebebiyle silahlı grupların çatışma bölgelerine yardım ulaştırmakta zorlandığı belirtilirken, Suriye ordusunun Hardetnein kentini tamamen kontrol altına aldığı ve 4 yıldır kuşatma altında olan Nubbul ve Zehra kasabalarına da 3 kilometre mesafede bulunduğu açıklandı.

Londra merkezli İnsan Hakları Gözlemcisi adlı muhalif örgüt ise IŞİD’in Halep’in kuzeydoğusundaki Sarrin kasabasına girmeye çalıştığını belirtti.

Muhalif örgüt, IŞİD terör örgütü ile ABD tarafından desteklenen Suriye Demokratik Güçleri arasında bölgede şiddetli çatışmaların yaşandığını bildirdi.

/YDH