Nasrallah :İslam İmam Hüseyin’in kanı sayesinde ayaktadır

0
Muharrem ayının başlangıcı nedeniyle Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta konuşan Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Kerbela konusuna değindi.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Narallah, Muharrem ayının başlamasıyla birlikte güney Beyrut’ta ”Seyyidu’ş-Şüheda Aşura Merkezi”nde bir konuşma gerçekleştirdi.

Seyyid Hasan Nasrallah konuşmasında, “Düşmanın asıl hedeflerine ulaşmasını engellemek, gerçek manada zafer demektir. Öyleyse Direniş gücü düşmanın asıl hedeflerine ulaşmasını engellediğine göre, zafer kazanmış demektir. Direniş 1985 ve 2000 yıllarında olduğu gibi hedefine ulaşmıştır.

Seyyid Hasan Nasrallah, tüm İslam dünyası ve Müslüman toplulukların varlıklarını İmam Hüseyin’in (a.s) kanına ve yapmış olduğu fedakârlıklara borçlu olduğunu belirtti ve “İslam İmam Hüseyin’in kanı sayesinde ayakta..” dedi.

Kerbela’da farklı hedeflere sahip iki ordu vardı, eğer dünyevi ve uhrevi açıdan olaya yaklaşacak olursak, hangi tarafın zafer kazandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

İslam dini baki kalarak yayıldı ve İslam mezhepleri de kendi bekasını İmam Hüseyin’in (a.s) kanına ve fedakârlıklarına borçludur zira Kerbela olmasaydı, İslam adına bir şey kalmayacaktı.

Kerbela kanın kılıca galip geldiği mekânın adıdır.” ifadesini kullandı.

Nasrallah konuşmasının bir bölümünde de tekfirci akım konusuna değindi ve İran İslam Cumhuriyeti ve Hizbullah’ın, Lübnan ve diğer bölgelerde şimdiye kadar olduğu gibi tekfirci teröristlere karşı mücadele edeceğini vurguladı.

Seyyid Nasrallah, “İnsanları öldürerek ve keserek Allah’a ulaşacaklarını söyleyen tekfirci teröristler ve müttefikleri, ”Müslim bin Ukbe”nin torunlarıdır.” dedi.

Seyyid Hasan Nasrallah konuşmasının sonunda, “İmam Hüseyin, İslam baki kalsın, cahiller ve peygamber düşmanları rezil-rüsva olsunlar diye kendini feda etti ve anısı bugüne kadar baki kaldı.” açıklamasında bulundu.