Müslüman Katili Peres Öldü / İşte Peres’in İşlediği Cinayetler

0

Çoluk çocuk demeden binlerce Filistinliyi katleden İsrail Eski Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in öldüğü bildirildi.

İsrail’de 2007 ile 2014 yılları arasında cumhurbaşkanlığı görevini yürüten 93 yaşındaki Şimon Peres, hayatını kaybetti.

Felç geçirmesi nedeniyle iki hafta önce hastaneye kaldırılan eski İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, hayatını kaybetti.

Peres , İsrail’in gizli nükleer programının mimarıydı.

FİLİSTİN’DE KATLİAM EMRİNİ VERDİ

Zalim İsrail’in eski cumhurbaşkanı olan Şimon Peres görev yaptığı sürede Filistin’de katliam emirleri vermişti.

TÜRKİYE’DE ONE MINUTE’LE HATIRLANIYOR

Peres, Türkiye’de daha çok, 2009’da İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın One Minute çıkışına hedef olan isim olarak hatırlanıyor.
İsrailli kaynaklar tarafından Kudüs işgalcisi Rejim’in eski başbakanı Şimon Peres’in beyin kanaması sonucu girdiği iki haftalık komanın ardından hayatını kaybettiği haberini verildi.
İsrailli kaynaklar tarafından Kudüs işgalcisi Rejim’in eski başbakanı Şimon Peres’in beyin kanaması sonucu girdiği iki haftalık komanın ardından hayatını kaybettiği haberini verildi.

İsrail News 60 gazetesinin yazdığı habere göre; Sheba Tıp Merkezi Peres’in ölüm saatini yerel saatle 3.40 olarak açıkladı. Peres’in ölüm haberi resmi olarak yerel saatle saat 7.00 de yapılacak bir basın toplantısıyla açıklanacak. İsrail bağımsız haber ajansları ve gazeteler de bu haberi doğrulayarak, Peres’in ailesinin isteği üzerine ölüm haberinin gecikmeli olarak açıklanacağını yazdılar. Mearyu gazetesi de konuyla ilgili olarak, İsrailli yetkililerin cenaze merasimi için hazırlıklara başladığını yazdı.Şimon Peres’in ölüm haberinin ilk olarak açıklanmasından bir kaç saat sonra İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Kabinede Şimon Peres’in ölümü nedeniyle özel bir oturum yapması bekleniyor.

Şimon Peres’in ölüm haberinin açıklanmasına, Amerikalı yetkililer ve önde gelen kişiler tarafından çok hızlı bir şekilde cevap verildi öyle ki Amerikan Başkanı Barack Obama, George Bush ve Micheal Clinton ayrı ayrı açıklama yaparak başsağlığı dilediler.

Cuma günü işgal altındaki topraklarda Şimon Peres için cenaze töreni yapılacağı söylenmektedir; haber kaynakları tarafından bu törene Barack Obama’nın da katılabileceği bildirildi.

Asıl adı Szymon Perske olan Şimon Peres 12 Ağustos 1923’te Vişneva şehrinde dünyaya geldi. Peres’in anne ve babası 1932 yılında Filistin’e yerleşti. Peres, 1947 yılında Silah alım sorumlusu olarak Hagana terör örgütüne girdi. Bu örgütün amacı Filistin Araplarının saldırılarına karşılık vermekti. Bu örgüt, Müslümanlara karşı silahlı saldırılar düzenlemiş ve yine Siyonist iskânı operasyonuna katılarak Siyonistlerin işgal altındaki topraklara yasal veya yasa dışı yerleşmelerine yardım etti. Hagana ayrıca, 1936 yılında Arap inkılabı süresince İngiltere ile işbirliği yaptı ve 1931 yılında örgütün bazı üyeleriyle birlikte Bitad üyelerinin de yardımıyla Argun’u kurdu ve Argun Siyonist Rejim’in kurulması ve Filistin halkının katledilmesi ve evlerinden çıkarılmalarında büyük rol oynadı. Peres sonraki yıllarda birçok askeri görev üstlendi ve bu süre zarfında Filistin halkının İsrail tarafından öldürülmesinde önde gelen kişiler arasında yer aldı. Peres’in çabaları Siyonist Rejim’in atom bombası ile kitlesel imha silahlarına sahip olmasını sağladı.

Peres 1987 yılında Filistin’deki 1. intifadayı sert bir şekilde bastıran ve dönemin başbakanı Ariel Şaron’un Filistinlileri bastırmak için demir yumruk askeri siyasetini destekleyen kişiydi.

Şimon Peres işgal altındaki Filistin topraklarına Siyonistlerin kanunsuz bir şekilde yerleştirilmeleri için çok fazla çaba harcadı.

Peres 1982 yılında İsrail’in Lübnan’a yaptığı saldırının en büyük destekçisi olarak bilinmektedir. Bu savaşta 20 binden fazla sivil hayatını kaybetmişti.

Peres Siyonist Rejim’in Başbakanı olduğu 1996 yılında, Lübnan güçlerine karşı “Gazap Üzümleri” adlı operasyonu başlattı. Bu savaşta meydana gelen facialardan biri, İsrail tarafından Lübnan’ın Güneyinde bulunan Kana mülteci kampına yapılan saldırıydı. 800 sivilin bulunduğu bu kamp İsrail ordusu tarafından hedef alınmıştı. Saldırıda 200’den fazla sivil yaralanmış veya ölmüştü. İsrail o dönemde yaptığı açıklamada bu saldırının bilinçli olarak yapıldığını reddetti ancak birkaç ay sonra uluslararası araştırmalar bu saldırının yanlışlıkla yapılmasının imkansız olduğunu ortaya koydu. Olayla ilgili yayınlanan video da İsrail’e ait bir İHA’nın kampın videosunu çektiğini göstermektedir.

Peres, bu saldırıyla ilgili yapılanların; mantık ve yetkililerin yöntemi doğrultusunda olduğunu iddia etti ve vicdanını rahatlattı. Bu olaydan sonra da kendisine Kana celladı lakabı verildi.

Peres’in başbakanlığı döneminde, Siyonist Rejim ordusu 2008 yılında Gazze Şeridi’ne Hamas’ı yok etmek amacıyla “Serb Kedahte” operasyonunu başlattı ve bu operasyon da yine yüzlerce kadın ve çocuğun hayatını kaybetmesine neden oldu. Peres tüm bu cinayetler karşısında hiçbir zaman özür dilemedi.

Gaspçı Siyonist Rejim eski başkanı İran’ın nükleer enerjisi konusunda da açıklama yapmış ve İran’ı tehdit etmek amacıyla şu ifadeleri kullanmıştı: Ben, İran’a askeri operasyon yapılmasına karşıyım ancak en kısa sürede İran’a karşı katı yaptırımların uygulanması için uluslararası bir karar çıkarılmalıdır. Yine Şimon Peres’in Siyonist Rejim Başbakanlığı yaptığı dönemde, Siyonist Rejim özel birlikleri 2010 yılında Türkiye’den Gazze Şeridi’ne insani yardım götüren Mavi Marmara gemisine saldırmış ve olayda Türkiyeli 9 insan hakları aktivisti ölmüş ve 60 aktivist de yaralanmıştı.