İran Meclisinde Silahlı Çatışma

0

İran Meclisine giren kişi güvenlik görevlileriyle çatıştı.

Bu sabah İran Meclisine giren bir kişi güvenlik görevlileriyle yaşadığı arbedede, güvenlik görevlilerine ateş etti.

Tahran Milletvekili İlyas Hazreti, İRİB Haber Ajansına iki kişinin kalaşnikof ve bir kişinin tabancayla saldırdığını açıkladı.

Mecliste yapılan açıklamada; yaşanan çatışmada güvenlik görevlilerinden bir kişiyi ayağından vurulduğu duyuruldu.

İran Meclisi güvenlik güçleriyle çatışmaya giren kişinin kimliği henüz belli olmadığı ve çatışmanın devam ettiği belirtildi.

Bazı milletvekilleri yaptıkları açıklamada; yaşanan çatışmada meclis güvenlik güçlerinden birinin şehit olduğunu söylediler.

Son yapılan açıklamada; İran İslam Cumhuriyeti Meclisinin kapatıldığı ve milletvekillerinin çıkışına izin verilmediğini bildirdi. Ayrıca silah seslerinin kesildiğini ama saldırganların henüz yakalanmadığını söylenildi.

Mecliste çatışan teröristlerden birinin Meclis bahçesinden dışarı çıktığı ve etrafa rast gele ateş ettiği bildirildi.

Az önce Meclis bahçesinden dışarı kaçan terörist tekrar Meclis bahçesine girdi ve teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma devam ediyor.

Tesnim Haber Ajansı muhabir Meclisteki çatışmada 7 kişinin şehit olduğunu ve 4 kişinin teröristler tarafından rehin alındığını bildirdi.

Meclisteki teröristlerden biri meclis içinde rehin aldıkları bir kişiyi pencereden güvenlik güçlerine gösterdi

Tesnim Muhabirinin verdiği henüz kesin bir şekilde onaylanamayan haberde; Devrim Muhafızları rehine kurtarma özel timinin Mecliste çatışan 4 teröristten 1’ini öldürdüğünü bildirdi.