İran Devrim Muhafızları Ordusundan 10 Amerikalı Askerin Tutuklanmasıyla İlgili Açıklama

0

İran devrim muhafızları ordusu deniz güçleri , Amerikan deniz piyadesinden 10 askerin tutuklanmasıyla ilgili haberlerin ardından yayınladığı bildiride bunların sağlık açısından durumlarının iyi olduğunu ve Fars körfezinde Farisi adasında güvenli bir yere intikal edildiklerini bildirdi.

Fars haber ajansına göre, devrim muhafızları enformasyon dairesinin yayınladığı bildiriye göre, dün Amerikan deniz piyade güçlerinden silahlı 10 askerin iki askeri botla İran’ın Farisi adası bölgesinde İran sularına girdikleri ve İran devrim muhafızları deniz güçlerince durdurularak Farisi adasında güvenli bir yere intikal ettirildiğini bildirdi.

Bildiride, sözkonusu Amerikalı askerlerin botlarının durdurulduğu ve intikali anında, Amerikan Truman uçak filosunun da adanın güney doğusunda ve uluslararası sulara yakın bir yerde durduğu bildirildi.

Bu arada devrim muhafızları ayrıca açıklamasında, sözkonusu Amerikan askeri botlarının durdurulduğu anda Fransa’nın Şarl Dogol uçak filosunun da Farisi adasının kuzeydoğusunda uluslararası sularda devriye gezdiği bildirildi.

Devrim muhafızları ayrıca, botlardaki Amerikalılardan 9’unun erkek ve birinin kadın olduğu ve İslami tutum içinde onların güvenli bir yere intikal ettirildiğini bildirdi.

FILM:

Download

………………..