Fua ve Keferya Şiileri Tekfirci Selefi Teröristlerin Zulümleri Altında İnliyor / FOTO

0

Şii şehirleri Fua ve Keferya’nın ahalisinden binlerce kişinin düzenlediği gösteride tekfiri teröristlerin muhasarasının kaldırılmasını ve şehirlerinde mevcut ola gıda krizinin çözülmesini talep ettiler.

Birkaç gün önce Birleşmiş milletlerin Suriye’deki insani işlerden sorumlu temsilcisi yayınladığı bir bildiride Fua ve Keferya’da şartların vahametinden söz etti ve endişelerini bildirdi.

Birleşmiş milletlerin temsilcisinin dediğine göre, sözü edilen şehirlere gıda maddesi ulaştırılamıyor ve sağlık hizmeti verilemiyor.

Fua ve Keferya sakinleri, tam bir mazlumiyet içinde, en şiddetli baskılar ve tekfiri teröristlerin muhasarası altında uluslararası insan hakları kuruluşlarının gözleri önünde tedrici ölüme terkedilmiş durumdalar.

Fua ve Keferya Şiileri uluslararası kuruluşların yardımlarından, Cenevre görüşmelerinin sonuçlarından ve aynı şekilde Astana müzakerelerinden umutlarını kaybetmiş durumdalar ve ekmek ile gıda yardımı istiyorlar.

Suriye’nin iki Şii şehri Fua ve Keferya iki yıldan fazla bir süredir tüm dünyanın gözleri önünde selefi teröristlerin en şiddetli muhasarası altında bulunuyorlar.

Bu müddet içerisinde yapılan şiddetli saldırılar neticesinde bu iki şehrin ahalisinden yüzlercesi şehit oldu veya yaralandı ve birçokları da ilaç ve sağlık hizmeti ulaşmadığı için hayatlarını kaybetti.

Bu iki şehrin halkı gıda yetersizliği yüzünden bitkileri yemek zorunda kalıyorlar, ama buna rağmen zillete boyun eğmeyerek teslim olmayı kabul etmiyorlar; elbette teslim oldukları takdirde Türkiye’nin himayesinde olan selefi teröristlerin büyük bir katliam yapacakları herkesin malumudur.

Şimdiye kadar insan hakları savunuculuğu iddiasında bulunan kurumların hiçbiri bu şehirlerin insanlarını kurtarmak için hiçbir girişimde bulunmuş değil.

 

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, kalabalık
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar, yürüyen insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar