Erdoğan’ın Uçağı Çabucak Suriye’ye İnecek

0

Türkiye Başbakanı ve Erdoğan’ın yakın arkadaşının Suriye’de savaşmanın hiçbir anlamı yoktu sözü Suriye ile ilişkilerin yeniden ele alınacağına işaret ediyor

Türkiye Başbakanı ve Erdoğan’ın yakın arkadaşının Suriye’de savaşmanın hiçbir anlamı yoktu sözü, Suriye ile ilişkilerin yeniden ele alınacağına işaret ediyor ve özellikle Sayın Yıldırım’ın Türkiye düşmanın azaltılması ve dostların arttırılması siyaseti izleyecek sözü de Türkiye’nin bu doğrultuda hareket edeceğini gösteriyor.

Re’yül Yevm gazetesi Abdülbari Atvan’ın kaleme aldığı makalesini konu etti. Makalede ele alınan konulardan bazıları şöyle:
“Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan son zamanlarda Rusya’dan özür diledi ve iki ülke ilişkilerinin normalleştirilmesini istedi. Aynı zamanda Gazze hisarının kaldırılması şartını ileri sürmeksizin İsrail’le de ilişkilerini normalleştirdi.”

“Erdoğan’ın yaptığı bu atılımları onun karizmatik bir şahsiyeti olduğunu ve kendi menfaatleri doğrultusunda her şeyi yapacağını ortaya koymaktadır. Erdoğan siyasal İslam yoluyla Osmanlı sultanları gibi olmayı hedefliyordu ne var ki hedefine ulaşamadığı gibi kendini uçurumun kenarında buldu.”

“Erdoğan gururundan dolayı yanlışlıklar bütününün içine düştü. Amerika Erdoğan’ı Suriye ve diğer Arap ülkelerinde yem olarak kullandı. Erdoğan’ın NATO’ya itimat etmesi ancak NATO’nun aşırı ırkçı eğilimleriyle Erdoğan’ın dini eğilimi arasında hiçbir uyumun olmaması Amerika’nın Türkiye’ye uyguladığı hain planlarının bir parçasıdır.”

“Erdoğan’ın İsrail ve Rusya ile ilişkilerini yeniden ele alması çok yakında Suriye’de Beşşar Esad’la yeni ilişkilere girilebileceğini mümkün kılmaktadır. Zira Türkiye Başbakanı Sayın Yıldırım’ın Suriye’deki savaşın yersiz ve anlamsız olduğunu söylemesi ve Türkiye dostlarını arttırma ve düşmanlarını azaltma siyasetini izleyecek ifadesi, ortaya koyduğumuz bu yargıyı kesinleştirmektedir.”

“Sonuç itibariyle Erdoğan’ın uçağı çok geçmeden Suriye’ye inecek, iki ülke arasındaki düşmanlık son bulacak ve böylelikle Erdoğan Emevi Caminde namaz kılma arzusuna kavuşacaktır.”

Abdülbari Atvan