Erdem:Fitnelere karşı insicamınızı koruyun

0

Demaokrasi Nöbetinin Dün geceki konuğu Kars Caferilerinin Dini Lideri ve Işıklı Camii İmamı Seyit Ahmet Erdem’di ,Kars Emniyet sarayının olduğu Faikbey caddesini hınca hınç ellerinde türk bayraklarıyla dolduran Kars halkına hitap eden ERDEM: “Demokrasi aşığı, İslam aşığı, Kur’an aşığı, insanlık aşığı hemşerilerim. Bu birlik ve beraberliğinizi gururla selamlamak isterim, Allah hepinizden razı olsun. Kur’an-ı Kerim’de bir ayet vardır. Buyurur ki; ‘Allah’ın ipine sarılın, bozgunluğa alet olmayın’ Allah’ın ipi yer yüzünde Kur’an-ı Kerim’dir. Kur’an-ı Kerim’in başka bir ayeti kelimesinde buyrulur ki; ‘Yahudiler ve Hıristiyanlar sizlerden razı olmayacaklar, sizleri kendilerine benzetinceye kadar. Yahudi ve Hristiyanların, tek yumruk olan küfrün bizlere karşı, ülkemize, İslam coğrafyasına, inançlarımıza karşı komploları bitmeyecek ve devam edecek. Her gün bir komployla bizim karşımıza çıkacaklar, önemli olan Müslüman olan bizler o komplolara karşı akıllı, şuurlu ve tedbirli olmalıyız.

Ülkemizi hedef alan küfür, ülkemizi hedef alan lider, ülkemizi hedef alan Siyonizm her gün bir komployla önümüze çıkmıştır. Allah’a hamd ediyoruz ki Cuma gecesindeki o büyük komplo başarısızlığa uğramıştır.

Milletimizin şuuruyla, milletimizin meydanları doldurmasıyla düşmanı ilk etapta ümitsizliğe sevk etmiştir.

Kur’an-ı Kerim’in buyurduğu gibi rehavete kapılmamamız gerekir. Düşmanın hileleri bitmez ve bitmeyecektir, düşmanın hileleri yarın başka şekilde önümüze çıkabilir ve bizleri birbirimize düşürmeye çalışabilir, yarın başka şekilde Irak’ta, Suriye’de ve İslam topraklarına olduğu gibi bizleri de birbirimize düşürme gibi komplolarını da devreye sokabilirler.

Onun için meydanlarda olmakla birlikte, düşmanın desisesine karşı uyanık olmalıyız. Dedikodulara önem vermemeliyiz. Dedikodulara önem verir ve inanır isek bunun telafisi olmayacak hasarlara sebebiyet verebilecektir.” dedi.

Erdem konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bir yerde Bir Kürdü öldürür, bunu Türkler öldürdü, bir Şii Camisine, bir Alevi Cem Evine bomba koyacaklar, bunu Sunniler yaptı, bir Sunni Camisine bomba koyacaklar, bunu Şiiler ve Aleviler yaptı diyerek bizleri birbirimize bedbin ve düşman etmeye kalkışacaklardır.

aynı ırakta olduğu gibi ,bütün telefonlarda dolaşan mesajlara baktığımız zaman hepsi düşmanın aleti olan satılmışlardır.

Birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenlerdir. Onun için değerli kardeşlerim hepimiz Elhamdülillah Müslüman’ız. Dinimizi sordukları zaman hepimiz Elhamdülillah Müslüman’ız diyoruz. Elhamdülillah ki Müslüman’ız, Elhamdülillah ki Türk Bayrağının altında yaşayanlarız, Elhamdülillah ki cennet vatanımız Türkiye bizim vatanımızdır. Vatanımıza sahip çıkmamız lazım. Bayrağımıza sahip çıkmamız lazım.

Biz hepimiz Din Kardeşiyiz,Akrabayız,komşuyuz,ortağız,kirveyiz sakın düşmanın değirmenine su taşımayın.

Ülkemize sahip çıkmamız lazım. Nasıl ki biz İslam ile gurur duymaktayız, nasıl ki biz ülkemiz ile gurur duymaktayız, nasıl ki biz bayrağımızla gurur duymaktayız, bu insicamımızı öyle korumalıyız ki; dinimiz, bayrağımız, ülkemizde bizimle gurur duyması gerekir. Birliğimizle gurur duyması gerekir. Bayrağımızla gurur duyması gerekir.”   dedi.

Dün geceki mitinge Kars valisi Rahmi Doğan,Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta,Rektör prof dr.Sami Özcan,Emniyet Müdürü Faruk karaduman Daire amirleri,sivil toplum kuruluşları,basın ve bütün siyasi partiler iştirak etmişti.