ERDEM’den Suud’a Ayetullah Nemr Kınaması

0

KARS-Merkez Ehlibeyt Işıklı Camii Cuma İmamı Seyit Ahmet ERDEM Tekfirci Vahhabi Suudi Arabistan yönetimi tarafından hukuk dışı, zorba bir şekilde idama mahkum edilen Suudi Arabistanlı Ehlibeyt Alimi Ayetullah Nemr için bir kınama mesajı yayınladı.

 

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

 

Arabistan halkının 2012 yılından itibaren kendi ülkesinde özgürlük, adalet ve insaf merhamet çerçevesinde yaşam hakkı istemesiyle Suud Hanedanına karşı tepkisini ortaya koymasının sonucu olarak halkın bu meşru isteklerinin bu ülke ve vatandaşı ve alimi olan Ayetullah Nemr tarafından dillendirilmesi sonucu hiçbir kanuni gerekçe gösterilmeksizin 2012’de yaralanarak tutuklanmıştır.

 

Akla ve vicdana dayalı olmayan bir karar ile idamına hükmedilmiştir. Bir üst mahkemeye götürülen bu insafsız karar adil olmayan bir hükümle onaylanmıştır.

 

Böyle bir cinayetin işlenmesi İslam dünyasında kapanması imkansız olan derin yaralar açacaktır.  Bizler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Caferi Alimler Birliği olarak uluslararası hiçbir meşruiyeti olmayan bu hukuk dışı yargılamaya ve uygulamaya bir an evvel son verilmesini istiyoruz.

 

Devlet büyüklerinden; Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Sayın Başbakanımızdan, Sayın Dışişleri Bakanımızın ve Sayın Diyanet İşleri Başkanının bu uygulamaya bir an evvel hassasiyet göstereceklerine olan inancımız tamdır.