Dünya Ehlibeyt Kurultayı Körfez İşbirliği Konseyi’ni Kınadı

0

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı, bazı Arap ülkelerinin Lübnan Hizbullah hareketini terörist olarak ilan etmesini kınadı.

Körfez İşbirliği Konseyi ülkeleri, geçtiğimiz Çarşamba günü Direniş eksenine olan hasmane tutumunu devam ettirerek, yayımlamış olduğu bildiride Hizbullah’ı terör örgütü olarak ilan etti ve Hizbullah’a karşı terörizmle mücadele kapsamında uygulanan kanunları uygulamaya koyacaklarını duyurdu.

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı, bu usulsüzlük karşısında bir bildiri yayımlayarak, Körfez İşbirliği Konseyi Ülkelerini kınayarak, ülke liderlerinden almış oldukları kararı yeniden gözden geçirmelerini istedi.

Orjinalı Arapça olarak yayımlanan bildirinin tam metni aşağıda yeralmaktadır:

Bismillahirrahmanirrahim

«الّذِينَ قَالَ لَهُمُ النّاسُ إِنّ النّاسَ قَدْ جَمَعُواْ لَكُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ إِيمَاناً وَقَالُواْ حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ * فَانْقَلَبُواْ بِنِعْمَةٍ مّنَ اللّهِ وَفَضْلٍ لّمْ يَمْسَسْهُمْ سُوَءٌ وَاتّبَعُواْ رِضْوَانَ اللّهِ وَاللّهُ ذُو فَضْلٍ عَظِيمٍ * إِنّمَا ذَلِكُمُ الشّيْطَانُ يُخَوّفُ أَوْلِيَاءَهُ فَلاَ تَخَافُوهُمْ وَخَافُونِ إِن كُنتُمْ مّؤْمِنِينَ»

Öyle kişilerdir onlar ki halk, kendilerine, bütün insanlar, aleyhinizde birleşti, korkun onlardan dedi de bu söz, onların inancını arttırdı ve Allah yeter bize, ne de güzel vekildir o dediler.Kendilerine hiçbir kötülük erişmeksizin Allah’ın nîmetlerine ve ihsânına nâil olarak geri döndüler ve Allah rızâsına da uymuş oldular; Allah, pek büyük lütuf ve ihsân sahibidir. İşte o şeytan sizi ancak dostlarıyla veya şeytan ancak kendi dostlarını korkutur. Eğer, gerçekten mü’min kimselerseniz onlardan korkmayın, benden korkun. ‘‘Ali İmran Suresi ayet 173-175’’

İslami Direniş Ekseninin kazanmış olduğu zaferler, satılmış Arap hükümetlerinin gerçek yüzünü ortaya koymuştur. Yenilmiş Arap ülkeleri bu gelişmeden sonra akılsızca davranarak, Siyonist rejimle olan ilişkilerini aşikar ettiler.

Körfez İşbirliği Konseyi Ülkelerinin, Hizbullah’ı terör örgütü listesine almaları beklenmedik bir olay değildi zira sömürgeci İngilizler bazı Arap hükümetleri iş üzerine getirdi, Arap şeyhleri de İslam ümmeti içinde fitne çıkarma görevini üstlendi.

Körfez İşbirliği Konseyi ülkeleri, Arap liderlerin Siyonist rejimle düzenlediği birkaç toplantının ardından, Hizbullah terör örgütü listesine alındı bu toplantıların bazıları aleni, bazılarıysa gizli olarak düzenlendi.

Elbette bu karar anlamsız ve boş bir karardır, zira Direniş ekseni bu kararla zayıflatılamaz. Bu tür kararların alınması Arap saltanatlarının sallantıda olduğunun göstergesidir. Çünkü Arap liderler ülkelerinin geleceğini Siyonist rejimin geleceğiyle aynı kadere bağladılar, Siyonist rejim İmam Humeyni’nin (r.a) değimiyle yok olmaya mahkûmdur.

Hizbullah’ı terörist olarak adlandırmak, gerçek manada terörist olduğunu kanıtlamaz, ancak Suudi rejimin terörist olarak tanımlanması ise tamamen yerindedir, çünkü Yemen’e düzenlediği hava saldırılarında şimdiye kadar çoluk, çocuk, kadın, yaşlı demeden binlerce savunmasız ve silahsız sivil insanı katlederek şehit etmiştir.

Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerinin terörist faaliyetleri, İran İslam Devrimi’nin ardından daha da netleşti. Bu Arap ülkeleri İnkılâbın zafere ulaşmasının ardından Saddam’a milyarlarca dolar yardım ederek, İran’a saldırmasına yardım ettiler. Daha sonra Afganistan’da Taliban ve El Kaide terör örgütünü kurarak desteklediler.

Bu Arap ülkeleri, Irak işgali sırasında üslerini ABD savaş uçaklarına açtılar. Netice itibariyle aynı Arap ülkeleri, bomba düzeneğiyle donatılmış araçları ve intihar eylemi düzenlemeleri için canlı bombaları, ABD işgaline destek vermek ve masum insanları şehit etmek için Irak’a gönderdiler

Terörist ideolojiler, bu Arap ülkeleri tarafından desteklenmekte. Arap ülkelerinin müftüleri Müslümanların kanının dökülmesi yönünde caizdir fetvası vererek, masum insanların kanlarının dökülmesine sebebiyet verdiler. Bu fetvalar kapsamında şeytanın çocukları dünyanın dört bir yanından hareket ederek, Suriye’ye günahsız insanları öldürmek için gittiler.

Bu Arap devletlerinin vahşi adımları bu ülkeleri, Filistin meselesinde ve direniş gruplarına karşı komplo kurmaya kadar götürdü. Filistin meselesini Arap birliğinin gündeminden çıkardılar.

Bu Arap ülkeleri o kadar cesaretlendi ki Ağa babaları olan Amerika’nın baskılarına dayanamayıp, İslam direnişinin öncü kuvveti olan Hizbullah hareketini terör örgütü listesine almaya karar verdi. Arap ülkeleri bu kararıyla kendi gerçek yüzlerini göstermiş oldular ve Tövbe suresinin 98. Ayetinin misdakı oluverdiler:

«وَمِنَ الْأَعْرَابِ مَن يَتَّخِذُ مَا يُنفِقُ مَغْرَمًا وَيَتَرَبَّصُ بِكُمُ الدَّوَائِرَ ۚ عَلَيْهِمْ دَائِرَةُ السَّوْءِ ۗ وَاللَّهُ سَمِيعٌ عَلِيم»

Ve bedevî Araplar’dan, infâk ettiği şeyi zarar kabul eden kimseler vardır. Ve devrin değişmesini, size (başınıza) kötü devirlerin (felâketlerin) gelmesini beklerler. Kötü dönemler (felâketli olaylar) onların üzerine olsun! Ve Allah, en iyi işitendir, en iyi bilendir. ‘‘Tevbe Suresi 98. Ayet’’

Biz Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı olarak zalimce alınan bu tehlikeli kararı kınıyoruz ve Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerinden almış oldukları kararı, tekrar gözden geçirmesini istiyoruz. Akıllı tutum ve davranış sergileyerek Tevbe suresinin 9. Ve 10. Ayetine mazhar olmasınlar:

«اشْتَرَوْا بِآيَاتِ اللَّهِ ثَمَنًا قَلِيلاً فَصَدُّواْ عَن سَبِيلِهِ إِنَّهُمْ سَاء مَا كَانُواْ يَعْمَلُونَ لاَ يَرْقُبُونَ فِي مُؤْمِنٍ إِلاًّ وَلاَ ذِمَّةً وَأُولَئِكَ هُمُ الْمُعْتَدُونَ ».

Allah’ın âyetlerini az bir bedele sattılar. Böylece O’nun (Allah’ın) yolundan (insanları) men ettiler (Sıratı Mustakîm’e insanların ulaşmasına mani oldular). Muhakkak ki; onların yapmış oldukları kötü (fena) bir şey (muhakkak ki; onlar, kötü bir şey yapmış oldular).

Sonuç itibariyle biz İslami Direniş Ekseni ve liderlerini özelliklede Seyyid Hasan Nasrallah ile dayanışma içerisinde olduğumuzu ve cihat meydanında Siyonist rejim ve tekfircilere karşı çarpışan mücahitleri desteklediğimizi bir kez daha ilan ediyoruz.

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı

6 Mart 2016

ABNA24.COM