Büyük Vahhabi İmparatorluğu Kuruluyor!

0

“İslam” adını kullanan tüm terör örgütlerinin inanç ve destek merkezi olan Vahhabi Suudi Hanedanı “Terörle Mücadele İçin!” İslam koalisyonu kurduklarını açıkladı.

“İslam” adını kullanan tüm terör örgütlerinin inanç ve destek merkezi olan Vahhabi Suudi Hanedanı “Terörle Mücadele İçin!” İslam koalisyonu kurduklarını açıkladı.

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Muhammed bin Salman, bugün sabah Riyad’da düzenlediği basın toplantısında terörle mücadele için Arabistan’ın öncülüğünde İslami bir askeri koalisyon kurduklarını açıkladı.

Şu ana kadar İslam ülkelerini “Şii yayılmacılık, Şii Hilali, İran Tehlikesi” sözleriyle Şii dünyayla meşgul edip, büyük Vahhabi İmparatorluğunun ön hazırlığı olan aşırı tekfirci Vahhabi terör örgütlerini tüm İslam coğrafyasına yayan Arabistan ikinci büyük adımı atarak kendi öncülüğünde İslami koalisyon kurduğunu açıkladı.

“İslami koalisyona” 34 ülkenin katıldığını belirten Suudi Arabistan 2. Veliahdı Muhammed bin Salman, 10 ülkenin de koalisyona dışarıdan destek verdiğini söyledi.

Suudi Arabistan’ın terörle mücadele için kurduğunu açıkladığı “İslami koalisyon”da yer alan ülkelerin listesinde İran, Umman, Irak, Suriye ve Cezayir’in isimleri geçmiyor.

Muhammed bin Salman, bu koalisyonun Yemen’deki Arap koalisyonunun bir parçası olduğunu belirterek bu koalisyonun Irak ve Suriye’de de uluslararası koalisyon ile koordineli olarak operasyonlar yapacağını söyledi.

Suudi Arabistan’ın kurduğu “İslami Koalisyonun” komuta merkezinin Riyad’da olacağını belirten Muhammed bin Salman, bu koalisyonun sadece IŞİD’e değil diğer terörist gruplara karşı da operasyon yapacağını söyledi.

Suudi liderliğindeki bu koalisyonda Suudi Arabistan, Türkiye, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Pakistan, Bahreyn, Kuveyt, Lübnan, Libya, Mısır, Yemen’in yanı sıra çok sayıda Asya ve Afrika ülkesinin de yer aldığı açıklandı.

ABD’den DESTEK

Koalisyon’un Sünni ülkelerden oluşmasını memnuniyetle karşılayan ABD, Suudi Arabistan liderliğinde ‘Teröre karşı İslam İttifakı’ adıyla oluşturulan yeni koalisyonu olumlu olduğunu açıkladı. ABD Savunma Bakanı, “Yeni ittifak, ABD’nin IŞİD’le mücadelede Sünilerin daha büyük rol oynaması çağrısıyla uyumlu” dedi.

Şİİ DÜNYADA İLK TEPKİ “VAHHABİ İMPARATORLUĞU”

Koalisyonun Vahhabi İnancıyla yönetilen Arabistan’ın öncülüğünde kurulmasına tepki gösteren Şii kanaat önderleri ise bu koalisyonun bir Vahhabi koalisyonu olduğunu belirterek, Arabistan’ın siyaset ve inancını kabul etmeyen ülkelerin dışarıda bırakıldığını söylediler.