Bu Sözlerim, Kıbleleri Batı Olmayan Müslüman Alimler ve Düşünürler İçindir (Foto)

0

 İslam İnkılabı Lideri İmam Hamaney, Hz. Resuli Ekrem’in (s.a.a) mübarek doğum günü münasebetiyle bir konuşma yaptı.
İslam İnkılabı Lideri İmam Hamaney, Hz. Resuli Ekrem’in (s.a.a) mübarek doğum günü münasebetiyle bir konuşma yaptı.

 İmam Hamaney, rahmet Peygamberi Hz. Muhammed’in (s.a.a) ve Hz. İmam Sadık’ın (a.s) mübarek doğum günleri münasebetiyle İmam Humeyni Hüseyniyesi’nde bir konuşma yaptı.

Merasime katılan siyasetçiler, elçiler ve 28. Uluslararası Vahdet Konferansı misafirlerine hitaben bir konuşma yapan İmam Hamaney, şu önemli başlıklara değindi:

“İslam ümmetinin bugünkü vazifesi sadece Allah Resulü’nün doğum günü için kutlamalar yapmak değildir. İslam dünyası, peygamberimiz gibi yeni bir ruh ve ortam oluşturmak zorunda.

Bugün düşmanın hedefi Müslümanlar arasında bir savaş başlatmak ve ne yazık ki bunu bir anlamda başardılar. Suriye, Yemen ve Libya gibi İslam ülkelerini birbiri ardına viran ediyorlar.

Bahreyn’de Müslümanları baskı altına alıyorlar. Nijerya’da neden böylesine barışçıl bir Şeyh ve yakınları için katliam düzenliyorlar? Neden İslam dünyası bu duruma sessiz kalıyor?

Bugün batı uygarlığının yaşadığı çelişkiler ortaya çıkmaya başladı. Artık sıra İslam’da. Müslümanlar, tüm çaba ve gayretleriyle yeni bir İslam uygarlığını oluşturmalılar.

Bu konuşmam, kıbleleri batı olmayan Müslüman alimler ve düşünürler içindir. Benim artık dünya siyasetçilerine çok bir ümidim kalmadı.

Amerikan siyasetinde Sünni-Şii kavramları ortaya çıktığında kaygılanmaya başladık. Yeni bir hedefleri olduğu ortaya çıktı.

Şu anki Amerikan siyasetçileri, İslam’la muvafık olduklarını ve malum fırkayla muhalif olduklarını söylüyorlar. Bunların amacı nifaktır. Yalan söylüyorlar.