İKİ BÜYÜK TÜRK SULTANI BİRLEŞSEYDİ…

0

Son günlerde Yetkili ve yetkisiz kişiler Mezhepçi söylemlerle bizlerin kafalarını karıştırmakla ve birbirimize düşürmekle meşguller öyle ki hangi tv kanalına bakarsanız bakın İran,Suriyeve Irak üzerinden bir Şii fobıya propagandası yapılıp duruyor….

Tv lerde Musul operasyonu bahane edilerek Vahhabi ve Fetöcü kişiler mezhep taassubu yaparak Şiileri ve Alevileri hedef tahtasına koymuşlar..

Başımızda ki fitne azmış ta birde mezhep fitnesi eksikmiş sanki….
sözde bazı din adamları (Vahhabi ve fetöcüler) ve siyasiler tarafından dillendirilen bu fitne taktiğinin ne kadar başarılı şekilde uygulandığını görmekteyiz maalesef..

Bu nefret dili ülkemizde yaşayan necip ve vatanperver Alevi ve Şii camiasını üzmektedir. bilinmelidir ki müfteriler aciz ve iftiraya maruz kalan kişiler başarılı şahsiyetlerdir.

Ve yine her kes şunu gayet iyi bilmelidir ki soyu sopu necabet olan Alevi ve Şii milleti ülkesine, bayrağına ,birlik ve bütünlüğüne bağlıdır gerektiği zaman canını mukeddasatı uğruna feda edecek kadar da gözü karadır…

Tarih tekerrürden ibarettir dönüp geriye baktığımız zaman görürüz ki bütün oyunlar Müslümanların üzerine kurulmuştur.

İran’ı kendimize düşman ilan edeceğimize ve mezhepçi dil kullanarak eleştireceğimize,ülkemizde yaşayan milyonlarca Alevi şii’yi iran üzerinden dışlayacağınza, iki ülke liderleri medya üzerinden bir birini yıpratacağına aklı selim davranarak masaya oturup el ele vererek ve kendi iradelerini kullanarak orta doğudaki bu Mezhep yangınını söndürebilirler..

Ey Musul üzerinden mezhep savaşını körükleyenler!

Siz vatanlarını savunan Şiilere saldırırken Türkmen kenti olan Kerkük’ten sonra Musul da Barzani üzerinden İsrail ‘in işgaline girmek üzere olduğunu görmeyecek kadar gözünüz kararmış..
Daha siz Yavuz’u methede durun Türk devleti olan Safavi devletinin Forsunu bile mezhepçi maslahatınıza kurban ettiniz ve Cumhurbaşkanlığı forsuna koyma gereği görmediniz…

İki büyük Türk sultanı ve iki büyük Türk devleti Avrupalıların oyunları üzerine birbirleriyle savaşıp güçlerini yitirdiler. Oysa ki savaşmak yerine iki kardeş birleşseydi, dünyaya “AĞALIK’ ederlerdi.

Şah İsmail bu oyunu engellemek için, “tarihi senet” olarak arşivlerde duran çok fazla mektup gönderdiği görülür.
Sultan Yavuz’a :”Biz kardeşiz, bunca yıldır birlikteyiz, oyuna gelmeyelim, savaşmayalım, birleşelim.’”demiştir.
Şah İsmail, muharebe değil iki kardeş devletin birleşik bir medeniyet kurmasını istiyordu.
Yazık ki Yavuz Sultan Selim bu uyarı dolu barış çağrılarını ciddiye almadı. Böylece savaş zorunlu oldu. Savaştılar ve Hepimize yazık oldu. Asırlardır o viran edici savaşın artçıları devam etmektedir.
Eğer Safevilerle Osmanlı birleşseydi, büyük bir devlet kurarlardı ve dünya tarihi bugün böyle olmazdı.”
Artık Mezhepçilik yaparak bir yere varılamayacağı bir gerçektir,bu nefret söylemine bir son verin…
Emin olun ki eğer Gemi batarsa hep birlikte batacağız….