f3ccdd27d2000e3f9255a7e3e2c48800_618

Nijerya Ordusu İmam Hüseyin (a.s) Âşıklarına Karşı Büyük Bir Katliam Yaptı / Yüzlerce Şehit Ve Yaralı / Foto

Nijerya İslam Hareketinin verdiği bilgiye göre Kanu şehrinin kuzeyinde Erbain yürüyüşü yapan İmam Hüseyin (a.s) aşıklarına karşı yapılan katliamda en az 100 kişi şehit oldu ve yüzlerce yaralı var.

Nijerya ordusu Erbaine yaklaşırken temsili Erbain yürüyüşü yapan Şiilere karşı ateş açtı ve büyük bir katliam gerçekleştirdi ve yeniden bir Kerbela yarattı.

Bu saldırı Pazartesi günü gerçekleşti; halbuki Nijerya İslami insan hakları komisyonu yazdığı bir dilekçede İslam hareketinin Erbain yürüyüşüne katılacak taraftarlarının can güvenliğini sağlamasını talep etmişti.

Fransa haber ajansı da bu saldırının dini tören yapılırken gerçekleştiğini bildirdi.

Ayrıca bir polis memuru törene katılanlara doğru ateş açıldığını bildirdi, ama kurbanların sayısı hakkında bilgi vermedi.

Canlı şahitlerden biri olan İlyas Emani olay hakkında şunları söyledi: Polis bölgeye ulaşır ulaşmaz Şiilere karşı ateş etmeye başladı.

Nijerya Şiileri Nijerya’nın değişik şehirlerinde Erbain münasebeti ile temsili Erbain yürüyüşü yaparak İmam Hüseyin’e (a.s) ve Kerbela şehitlerine karşı vefa ve sevgilerini dile getiriyorlar.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir