El Ezher’den ‘Şiiliğe Karşı’ Makale Yarışması

0
Mısır’da bulunan El Ezher Üniversitesi, “Sünni toplumlarda Şiiliğin yayılmasını durdurulması” konusunda makale yarışması açtığını duyurdu.

Mısır’da bulunan El Ezher Üniversitesi, “Sünni toplumlarda Şiiliğin yayılmasının durdurulması” konulu bir makale yarışması açtığını duyurdu. Perşembe günü yapılan açıklamada makalelerde, Sünni toplumlarında Şii mezhebinin yayılmasının nedenleri, “tehlikeleri” ve bu duruma karşı ne gibi önlemler alınabileceğinin araştırılması istendi.

Makalelerin Şii ideolojisini tartışan akademisyenlerin çalışmalarına ve Şiiliğe karşı “mücadele eden” Sünni din adamlarının yazdıklarına dayandırılacağı belirtilirken, El Ezher’in “Şiilik akımını” engellemek konusundaki çalışmalarının da bir makale konusu olacağı ifade edildi.

90 milyon nüfuslu Mısır’da Şii inancına mensup olanların sayısının 800 bin ila 2 milyon arasında olduğu tahmin ediliyor.

soL

Bunları da beğenebilirsin Diğer Yazılar


Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to save temporary file for atomic writing.' in /home/karsehlibeyt/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:29 Stack trace: #0 /home/karsehlibeyt/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(567): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/karsehlib...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/karsehlibeyt/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 29