Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayından Bahreyn Rejimine Uyarı!

0

 

Al-i Halife rejiminin bu ülkenin vatandaşlarından üç kişi hakkında idam kararı verilmesinden sonra Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı acil bir bildiri yayınladı.

Bu bildirinin tam metni aşağıda gelmiştir.

Rahman ve Rahim Allah’ın adıyla

Onlardan nefret edip intikam almalarının tek sebebi, onların yenilmez mutlak güç sahibi ve övülmüş Allah’a iman etmeleriydi. (Buruc/8)

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı, Bahreyn rejiminin bu ülkenin günahsız siyasi tutuklularını idam kararını şiddetle kınıyor.

Bu göstermelik, zalim ve batıl hüküm gereği, 15 Ocak 2017 tarihinde Abbas es-Semi, Ali Sikkin ve Sami Muşeyme isimli üç siyasi tutuklu genç idam edilecek.

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı, dünya kamuoyundan, insan hakları kuruluşlarından, dünyanın özgür ve şerefli insanlarından hızlı hareket ederek bu gençlerin kurtarılmasını talep etmektedir.

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı, aynı şekilde Suudi Arabistan’ın Katif eyaletine bağlı Tarut mıntıkasındaki polis merkezinde işkence altında yaşamını kaybeden şehit Cabir Habip Hasan el-Akili’nin katledilmesini de şiddetle kınıyor ve onu Hivaz’ın doğu bölgelerinde işlenen zincirleme cinayetleri bağlamında insan hakları ihlallerinin devamı biliyor.

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı

14.05.2017